
18.03.2025р. відбулась чергова зустріч школярів в КЗ ЗСО ліцей ім. Лесі Українки з сімейним лікарем.
Цього разу до закладу завітала з теплим візитом Віннік Марина Олександрівна.
Тема лекції була “Туберкульоз. Про хворобу, про ризики, про профілактику”, а саме обговорили міфи про туберкульоз та важливість профілактичних оглядів.
На туберкульоз дійсно частіше хворіють безпритульні та люди, що знаходяться у місцях позбавлення волі. Цьому є пояснення: низький імунітет, незбалансоване харчування, відсутність медичних обстежень. Втім не забуваймо, що туберкульоз — це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Тож не дивно, що воно вражає працівників та працівниць медичної, освітньої, шахтарської, металургійної та інших галузей. Небезпеку становить постійний контакт зі збудником в замкненому приміщенні. Найбільш вразливі перед недугою люди з ослабленою імунною системою.
Туберкульоз залишається серйозною загрозою. Вакцинація, здоровий спосіб життя та своєчасна діагностика допоможуть запобігти поширенню хвороби.
Бажаємо здоров’я!



